czwartek, 5 stycznia 2017

Tomasz Szwed, Ilona Hajduk i Piotr Pawlikowski - warsztat: "Różne poziomy komunikacji w nauczaniu matematyki" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Różne poziomy komunikacji w nauczaniu matematyki
Prowadzący: Tomasz Szwed
Imiona i nazwiska osób współprowadzących zajęcia: Ilona Hajduk, Piotr Pawlikowski.
Reprezentuje: Oficyna Edukacyjna * Krzysztof Pazdro
Grupa odbiorców: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.
Streszczenie zajęć: Zajmiemy się komunikacją w kontaktach nauczyciel - uczeń. Poruszymy zagadnienia kultury języka polskiego pisanego i mówionego. Zajmiemy się udzielaniem konstruktywnej informacji zwrotnej oraz redagowaniem zadań i ich rozwiązań.
Forma zajęć: wykład aktywizujący
Czas trwania zajęć: 90 min

Tomasz Szwed o sobie: jestem członkiem SNM od 20 lat. Uczę w Raciborzu i prowadzę badania naukowe na Uniwersytecie Opolskim.

Ilona Hajduk o sobie: /w przygotowaniu/

Piotr Pawlikowski o sobie: Nauczyciel matematyki w ZSO w Kluczborku (staż pracy 25 lat). Egzaminator OKE we Wrocławiu. Autor kilkudziesięciu popularyzujących matematykę artykułów zamieszczonych na Wrocławskim Portalu Matematycznym. Członek zarządu Opolskiego Oddziału SNM. Członek grupy roboczej "Warsztat Otwarty".