piątek, 13 stycznia 2017

Janek Baranowski - warsztat: "Wprowadzenie w ornamenty" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Wprowadzenie w ornamenty
Prowadzący zajęcia: Janek Baranowski
Reprezentuje: Warsztat Otwarty
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, edukacja osób dorosłych, kwestie ogólnoedukacyjne
Streszczenie zajęć: Geometria dla wszystkich. Symetria osiowa, środkowa, obrotowa i przesunięciowa w rysunkach z różnych epok i miejsc. Ornamenty, ozdobniki, szlaczki, ich analiza, przetwarzanie i deformacja. Zapraszam do rysowania i ćwiczenia ręki i oka.
Forma zajęć: warsztat.
Czas trwania zajęć: 60 min.

Jan Baranowski o sobie – Honorowy członek i współzałożyciel SNM. Przez wiele lat członek ZG lub Komisji Rewizyjnej, w sumie 7 (chyba) kadencji. Współzałożyciel Pracowni Całodobowej i Grupy Roboczej Warsztat Otwarty. Długi czas koordynator Grupy.
Przez wiele lat w zespole redagującym NiMa. Wiele artykułów, wiele warsztatów na konferencjach krajowych i lokalnych. Festiwale nauki i pikniki naukowe.
Główna pasja - bryły. I poglądowość dla wyobraźni matematycznej. Nasza matematyczna estetyka. I fotografia podkreślająca matematykę wokół nas.