środa, 4 stycznia 2017

Dorota Żarek - warsztat: "Sławni matematycy w anegdocie" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Sławni matematycy w anegdocie
Prowadzący zajęcia: Dorota Żarek
Reprezentuje: Pomorskie Koło SNM i Politechnika Gdańska
Grupa odbiorców: szkoła ponadgimnazjalna, edukacja osób dorosłych, kwestie ogólnoedukacyjne
Streszczenie zajęć: Przedstawienie cech osobistych uczonych, ich upodobań, cnót jak również przywar i słabości. Sławni matematycy to przede wszystkim zwykli ludzie z niezwykłym talentem.
Forma zajęć: wykład
Czas trwania zajęć: 60 min

Dorota Żarek o sobie: Od 1996 asystent na Wydziale FTiMS , od 2006 wykładowca najpierw Studium Nauczania Matematyki, później Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość Politechniki Gdańskiej.
Od 2000 roku wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu.
Prowadzenie wykładów i ćwiczeń z analizy matematycznej, algebry liniowej i geometrii analitycznej, matematyki dyskretnej oraz ćwiczeń z rachunku prawdopodobieństwa i statystyki.
Wykłady i warsztaty dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pasłęku, Akademii Dziecięcej przy PWSZ w Elblągu oraz w ramach międzynarodowej wymiany Erasmus+.
Zainteresowania naukowe: teoria grafów, oprogramowanie GeoGebra.
Zainteresowania: sport, podróże, muzyka.