środa, 11 stycznia 2017

Joanna Powązka i Ewa Tondera - warsztat: "Gry matematyczne - zrób to sam!" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Gry matematyczne - zrób to sam!
Prowadzący zajęcia: Joanna Powązka i Ewa Tondera
Reprezentują: Math Vegas
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa
Streszczenie zajęć: Nie od dziś wiadomo, że gra i zabawa to bardzo dobry sposób na naukę i utrwalanie wiadomości. Na warsztatach pokażemy stworzone przez nas matematyczne odpowiedniki znanych gier. Opowiemy w jaki sposób można je wykonać. Oczywiście czymże byłyby te zajęcia bez możliwości zagrania i możliwości wypróbowania na własnej skórze naszych propozycji. Dodatkowo przedstawimy pomysł na wykorzystanie tabletów i telefonów na lekcji.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 90 min

Joanna Powązka o sobie: Uczę matematyki w szkole podstawowej. Prywatnie interesują mnie różnego rodzaju gry, więc staram się tą pasją zarazić uczniów. W szkole dodatkowo prowadzę klub gier. Jestem członkiem krakowskiego oddziału SNM oraz grupy roboczej Math Vegas.


Ewa Tondera o sobie: Jestem nauczycielem matematyki w szkole podstawowej. Od dawna interesuję się grami i sposobami ich wykorzystania w szkole. Stąd też moja przynależność do grupy roboczej Math Vegas. Codziennie widzę jak urozmaicanie lekcji i zajęć pozalekcyjnych w ten sposób sprawia dzieciom radość, utrwala w nich zasady zdrowej rywalizacji i daje satysfakcję. Należę także do Oddziału Krakowskiego SNM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz