niedziela, 15 stycznia 2017

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego pt. „Matematyka – Lubię to!”

Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki było organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego pt. „Matematyka – Lubię to!”. Wsparcia merytorycznego udzieliło Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Konkurs odbywał się pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Rektora Akademii Sztuk Pięknych.
Nagrody ufundowali sponsorzy: Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT Dariusz Kulma, Wydawnictwo Nowik, Fundacja mBank oraz Departament Edukacji Miasta Wrocław i Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.
Konkurs skierowany był do uczniów klas 1 – 3 i 4 – 6 szkół podstawowych oraz gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Przebiegał w dwóch etapach: etap I -  szkolny, etap II - finał ogólnopolski. Zadaniem uczestników było zilustrowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyka - Lubię to!”.

W etapie pierwszym uczniowie w sumie wykonali 7917 prac.
Poniżej tabela przedstawiająca liczbę prac z danej kategorii:
Klasy 1- 3 SP
Klasy 4 - 6 SP
Ponadgimnazjalne
2408 prac
3489 prac
1466 prac
554 prace

Do finału ogólnopolskiego spłynęły w sumie 752 prace.
Poniżej tabela przedstawiająca liczbę prac z danej kategorii:
Klasy 1- 3 SP
Klasy 4 - 6 SP
Ponadgimnazjalne
223 prace
308 prac
154 prace
67 prac

WYNIKI ZOSTANĄ OPUBLIKOWANE W PONIEDZIAŁEK 16 STYCZNIA 2017.

Koordynator Konkursu: Joanna Palińska