środa, 18 stycznia 2017

Bożena Nowak - warsztat: "Jak wspomóc naukę matematyki dedykowanymi aplikacjami" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Jak wspomóc naukę matematyki dedykowanymi aplikacjami
Prowadzący zajęcia: Bożena Nowak
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum, kwestie ogólnoedukacyjne
Streszczenie zajęć: Mówi się, że obecne dzieci urodziły się z komórką lub tabletem w ręce. Posługują się nimi sprawniej niż większość z nas - nauczycieli. To zainteresowanie multimediami oraz naturalną skłonność do rywalizacji możemy wykorzystać do nauki matematyki. Zapraszam na wspólną zabawę z użyciem różnych aplikacji, niektórych z pozoru zupełnie nie związanych z matematyką. Będziemy pracować na iPadach.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min

Bożena Nowak o sobie: Jestem dyplomowanym nauczycielem informatyki i zajęć komputerowych w Zespole Szkół nr 4 w Pruszczu Gdańskim (szkoła podstawowa i gimnazjum); od wielu lat pełnienię funkcję szkolnego koordynatora technologii informacyjnej oraz opiekuna szkolnych pracowni internetowych.Od roku 2000 pracuję na komputerach Macintosh. Od 2002 jestem ADE - Wzorcowym Edukatorem Apple, oraz od 2011 Apple Education Trainerem programu APD (Apple Professional Development). Uczestniczyłam w wielu konferencjach informatycznych, gdzie miałam wykłady i prowadziłam warsztaty prezentujące technologię Apple oraz wykorzystanie technologii informacyjnej na lekcjach matematyki. Fascynuje mnie wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości w edukacji oraz zastosowanie robotów w nauce programowania. Stworzyłam kilka kursów dla nauczycieli w iTunesU. Chętnie dzielę się swoją wiedzą. Marzę o wyposażeniu mojej szkoły w iPady, aby móc rozwijać kreatywność i myślenie uczniów.