środa, 4 stycznia 2017

Anna Lewandowska-Muller - warsztat: "Pokochać ułamki/liczenie do 100 - metoda stacji" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: POKOCHAĆ UŁAMKI/LICZENIE DO 100 – METODA STACJI
Imiona i nazwiska osób współprowadzących zajęcia: Anna Lewandowska-Muller
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa, kwestie ogólnoedukacyjne.
Streszczenie zajęć: Metoda stacji umożliwia powtarzanie i utrwalanie umiejętności w atrakcyjnej dla uczniów formie. Jest to bardzo efektywna forma indywidualizacji nauczania. Na przykładzie zagadnień z zakresu ułamków (równolegle: liczenie do 100) ukażę zastosowanie metody w praktyce. Uczestnicy warsztatu, pracując z konkretnymi pomocami dydaktycznymi, wykonają różne zadania w konkretnym działaniu. Nauczyciele zrozumieją, iż metoda stacji idealnie nadaje się do warunków ograniczonego budżetu finansowego. Pozwala ona poprowadzić interesujące lekcje, angażujące uczniów w ćwiczenia mimo niewielkiej ilości pomocy dydaktycznych.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 90 min