czwartek, 12 stycznia 2017

Gabriela Dolińska - warsztat: "Projekt edukacyjny a potrzeby i zainteresowania uczniów" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Projekt edukacyjny a potrzeby i zainteresowania uczniów
Prowadzący zajęcia: Gabriela Dolińska
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum, kwestie ogólnoedukacyjne.
Streszczenie zajęć: Wymiana doświadczeń z realizacji różnorodnych projektów edukacyjnych między uczestnikami warsztatów, w tym sposób angażowania, motywowania uczniów do pracy. Blaski i cienie w pracy z uczniami o SPE - jak sobie radzimy, codzienny warsztat pracy, metody i formy które się sprawdziły-pomagamy sobie nawzajem.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min

Gabriela Dolińska o sobie: Nauczyciel dyplomowany. Egzaminator. Od 22 lat uczę matematyki. Pracowałam w szkole podstawowej ucząc m.in. w klasach terapeutycznych,wyrównawczych oraz integracyjnych.Obecnie pracuję w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół w Trzebini. Prowadziłam klasy z autorskim programem "Matematyka z elementami ekonomii", opiekuję się uzdolnionymi uczniami realizującymi indywidualne programy z matematyki oraz innymi uczniami ze SPE. Prowadzę zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, koło przedmiotowe, warsztaty, konsultacje i porady wg. potrzeb uczniów. Zachęcam młodzież do udziału w różnorodnych zmaganiach matematycznych(od szkolnych po międzynarodowe) oraz do realizacji rozmaitych projektów edukacyjnych (lokalnych, ogólnopolskich, międzynarodowych), do udziału w wykładach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi promującymi m.in. zastosowania matematyki. Sukcesy uczniów i zaangażowanie rodziców wciąż mnie uskrzydlają- od tych "małych" codziennych obserwowanych na lekcjach, aż po laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych różnego szczebla.