piątek, 6 stycznia 2017

Agnieszka Mróz-Gonciarz i Joanna Zamkowska - warsztat: "Matematyka jest OK. Gry i zabawy matematyczne" w ramach XXVIKKSNM.


Tytuł warsztatów: Matematyka jest OK. Gry i zabawy matematyczne
Rrowadzący zajęcia: Agnieszka Mróz-Gonciarz i Joanna Zamkowska
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa
Streszczenie zajęć: Podczas zajęć zaprezentujemy wybrane elementy Oceniania Kształtującego. Pokażemy ciekawe zajęcia matematyczne z wykorzystaniem m.in. kości tradycyjnych i dziesięciościennych, patyczków, memory, domina, łamigłówek zapałczanych. Pobawimy się matematyką. Wykonamy przykładowe pomoce dydaktyczne, które będzie można wykorzystać w codziennej pracy.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min

Agnieszka Mróz-Gonciarz o sobie: Od 2006 roku pracuję w Szkole Podstawowej nr 47 w Szczecinie jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Jestem nauczycielem z pasją. Od wielu lat prowadzę zajęcia pozalekcyjne rozwijające zdolności matematyczne. Moi uczniowie zdobywają wysokie lokaty m.in. w konkursach matematycznych. Od kilku lat w swojej pracy wykorzystuję elementy Oceniania Kształtującego. Obecnie zgłębiam tajniki OK zeszytu, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić proces uczenia się i nauczania. Uważam, że najefektywniejszym sposobem nauczania matematyki w klasach młodszych jest zabawa, dlatego też wykorzystuję w swojej pracy niekonwencjonalne gry i zabawy matematyczne. Zdobytą dotychczas wiedzą i umiejętnościami chętnie dzielę się z innymi nauczycielami.

Joanna Zamkowska o sobie: Od 2001 roku pracuję w Szkole Podstawowej nr 47 w Szczecinie jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Staram się "zarazić" moich uczniów pasją do teatru, muzyki, ale przede wszystkim matematyki. Od wielu lat prowadzę zajęcia pozalekcyjne "Rozwiń skrzydła" oraz "Supełek" podczas których wspieram m.in. rozwój umiejętności matematycznych. Moi uczniowie zdobywają wysokie lokaty m.in. w konkursach matematycznych. W bieżącym roku szkolnym prowadzę zajęcia Indywidualnego Programu Nauczania Matematyki dla dwójki moich uczniów. Od kilku lat w swojej pracy wykorzystuję elementy OK (Oceniania Kształtującego). Obecnie zgłębiam tajniki OK zeszytu, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić proces uczenia się i nauczania.
Uważam, że bardzo dobrym sposobem nauki matematyki jest zabawa. Zgromadziłam już spory warsztat, jednak nadal poszukuję i chętnie korzystam z pomysłów innych nauczycieli. Zdobytą dotychczas wiedzą i umiejętnościami chętnie dzielę się z innymi nauczycielami.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz