czwartek, 12 stycznia 2017

Piotr Tomczak - warsztat: "Były sobie świnki trzy, Kryptos, Hex i myAnzan".

Tytuł warsztatów: Były sobie świnki trzy, Kryptos, Hex i myAnzan
Prowadzący zajęcia: Piotr Tomczak
Reprezentuje: Math Vegas
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, kwestie ogólnoedukacyjne
Streszczenie zajęć: Na zajęciach przedstawię trzy proste gry, które można wykorzystać w szkole. Kryptos - nowa gra, polegająca na odgadywaniu wartości kart na podstawie kilku informacji, Hex - gra mająca już ok. 70 lat, polegająca na zajmowaniu pól na planszy, myAnzan - zabawa w szybkie, pamięciowe dodawanie/szacowanie liczb.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 90 min

Piotr Tomczak o sobie: Były nauczyciel matematyki, członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Od czerwca 2014 członek Zarządu SNM. Współautor strony o japońskim liczydle http://www.soroban.pl/.
Interesuje się stosowaniem kalkulatorów w nauczaniu matematyki oraz grami dydaktycznymi. Uczestniczy w konferencjach krajowych SNM od roku 2005.