środa, 11 stycznia 2017

Helena Lewicka i Marianna Kowalczyk - warsztat: "Metoda dramy na lekcjach matematyki" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Metoda dramy na lekcjach matematyki
Imiona i nazwiska osób współprowadzących zajęcia: Helena Lewicka i Marianna Kowalczyk
Jeżeli reprezentujesz wydawnictwo lub inną organizację, podaj proszę nazwę: .
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum.

Streszczenie zajęć: Czynnie poznamy ćwiczenia dramowe, które można stosować na arytmetyce i geometrii. Drama rozwija wyobraźnię, kreatywność, aktywizuje ucznia. Wiadomości w ten sposób zdobyte są trwałe.

Forma zajęć: warsztat.
Czas trwania zajęć: 90 min.

Helena Lewicka o sobie: Jestem oświadczonym nauczycielem i metodykiem nauczania matematyki. Przez kilka lat byłam rzeczoznawcą MEN. W latach 90. kształciłam studentów w zakresie metodyki nauczania matematyki w Zawodowym Studium Nauczycielskim UW. Jestem osobą poszukującą ciekawych rozwiązań. Ukończyłam roczny kurs dla pedagogów dramy zorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Sztuki (Centrum Animacji Kultury), CODN i Polski Ośrodek ASSITEJ jako jedyna nauczycielka matematyki w Polsce. W 2013 r. Redakcja Magazynu Literackiego Książki przyznała mi nagrodę im. Filipa Kallimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji.

Marianna Kowalczyk o sobie: Jestem długoletnim nauczycielem matematyki, doradcą metodycznym, współautorką cyklu edukacyjnego "Matematyka wokół nas".