wtorek, 10 stycznia 2017

Dorota Kraska - warsztat: "Papier w kropki - nauczanie i uczenie się geometrii i nie tylko" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Papier w kropki - nauczanie i uczenie się geometrii i nie tylko
Prowadzący zajęcia: Dorota Kraska
Reprezentuje: Warsztat Otwarty
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, edukacja osób dorosłych, kwestie ogólnoedukacyjne.

Streszczenie zajęć: Podczas warsztatów uczestnicy poznają możliwości wykorzystania promowanych przez Warsztat Otwarty papierów w kropki kwadratowe i trójkątne w nauczaniu i uczeniu się geometrii. Dzięki zastosowaniu metody problemowej będą mieli okazję do formułowania hipotez oraz ich weryfikacji. Na warsztatach odświeżone zostaną zadania z pierwszych konferencji SNM oraz zaproponowane nowe.

Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 90 min

Dorota Kraska o sobie: Nauczycielka matematyki w LO, doradca metodyczny i konsultant. Członkini grupy roboczej Warsztat Otwarty, fanka i aktywna uczestniczka zajęć w Pracowni Całodobowej, zafascynowana grami wspomagającymi uczenie się matematyki.