wtorek, 17 stycznia 2017

Adam Jaronicki i Michał Legierski - warsztat: "Pomoc dydaktyczna EduMATRIX w nauczaniu matematyki" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Pomoc dydaktyczna EduMATRIX w nauczaniu matematyki
Prowadzący zajęcia: Adam Jaronicki i Michał Legierski
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa
Streszczenie zajęć: EduMATRIX - nowa przestrzeń edukacyjna w nauczaniu matematyki i informatyki. EduMATRIX to 2 drewniane matryce i 198 bloczków pomocnych w nauce. EduMATRIX - może służyć jako ilustrator do zadań tekstowych i wizualnego przedstawienia zadań arytmetycznych a także algorytmów.
Forma zajęć: wykład
Czas trwania zajęć: 60 min

Adam Jaronicki o sobie: mgr inż. elektronik (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) oraz (Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej). Od 1998 r. nauczyciel oraz informatyk w społecznym liceum ogólnokształcącym oraz gimnazjum, gdzie opracował i wdrożył autorskie programy nauczania oraz metody aktywizacji pracy lekcyjnej. Współpracuje z ośrodkami metodycznymi oraz uczelniami wyższymi w zakresie przygotowywania materiałów dydaktycznych oraz prowadzenia zajęć dydaktycznych. Od 2007 r. współpracuje z firmą Pilch z Ustronia, produkującą drewniane zabawki i pomoce dydaktyczne. Autor książek o tematyce komputerowej, przybliżających obsługę pakietów biurowych Microsoft Office oraz OpenOffice (Wydawnictwo Helion), a także książek dedykowanych seniorom, a poświęconych obsłudze komputera, korzystaniu z Internetu oraz aplikacji biurowych (Wydawnictwo Szkolne PWN, ParkEdukacja). Autor cyklu artykułów publikowanych na łamach czasopisma komputerowego „Enter” oraz specjalistycznego czasopisma komputerowego „Linux Plus”. Popularyzator technologii informacyjnych oraz podstaw programowania we wszystkich grupach wiekowych, jako niestrudzony nauczyciel-innowator oraz pomysłodawca i współtwórca prywatnej szkoły komputerowej.

Michał Legierski o sobie: /w przygotowaniu/