poniedziałek, 9 stycznia 2017

Bogusława Bogucka i Katarzyna Chrzanowska - warsztat: "Zatańcz z matematyką" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Zatańcz z matematyką
Prowadzący zajęcia: Bogusława Bogucka i Katarzyna Chrzanowska
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna
Streszczenie zajęć: Czy możemy wykorzystać muzykę do rozwijania zainteresowań i zdolności matematycznych u najmłodszych? Na warsztatach spróbujemy to sprawdzić. Zaprezentuję przykładowe gry i zabawy, których motywem przewodnim będą utwory muzyczne.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min

Bogusława Bogucka o sobie: Profesor oświaty, 26 letni staż pracy jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel konsultant DODN od 11 lat. Autorka programu nauczania dla klas I-III szkoły podstawowej w zakresie edukacji ekologicznej oraz wielu innych publikacji. Pasjonatka niekonwencjonalnych form i metod pracy z dziećmi młodszymi szczególnie dotyczącymi nauk matematyczno-przyrodniczych. Recenzentka autorskich programów nauczania, materiałów dydaktycznych przekazywanych przez nauczycieli oraz przez inne instytucje. Laureatka ogólnopolskiego konkursu na program ekologiczny. Za swoją pracę otrzymała nagrody prezydenta miasta, marszałka, kuratora oświaty, Ministra Edukacji Narodowej. Nagrodzona medalem KEN.

Katarzyna Chrzanowska o sobie: Pracuję w Wałbrzyskiej Filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Prowadzę szkolenia między innymi z zakresu matematyki i technologii informacyjno - komunikacyjnych. Przez wiele lat uczyłam matematyki i informatyki na różnych etapach edukacyjnych. Stale poszukuję nowych rozwiązań, nowych metod nauczania matematyki. Moim celem jest złamanie stereotypu, że matematyka to trudny przedmiot, i że "wiedzę tajemną" mogą posiąść tylko nieliczni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz