sobota, 7 stycznia 2017

Ewa Gałęska, Renata Toboła i Grażyna Karczyńska - warsztat: "Rozwiązywanie zadań "metodą kruszenia" w szkole ponadgimnazjalnej" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Rozwiązywanie zadań "metodą kruszenia" w szkole ponadgimnazjalnej
Prowadzący zajęcia: Ewa Gałęska, Renata Toboła i Grażyna Karczyńska
Grupa odbiorców: szkoła ponadgimnazjalna
Streszczenie zajęć: Podczas warsztatów zaprezentujemy metodę "kruszenia zadań", która może stanowić atrakcyjną dla uczniów metodę pracy. Pobudza ona do poszukiwań nowych rozwiązań i rozwija oryginalność myślenia.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min

Ewa Gałęska o mnie: Pracuję w Zespole Szkół Budownictwa Nr 1 i jestem doradcą nauczycieli matematyki szkół ponadgimnazjalnych w Poznaniu. Od 15 lat organizuję konkurs Supermatematyk, w którym w eliminacjach bierze udział ponad 20 tysięcy osób. Interesuje mnie dydaktyka matematyki, a hobby - to sport, w szczególności piłka siatkowa.

Renata Toboła o mnie: Nauczyciel - konsultant ds. matematyki w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Wcześniej przez 25 lat nauczyciel matematyki w liceum i gimnazjum, w tym 10 lat - doradca metodyczny. Od 16 lat członek SNM. Autor wielu projektów matematycznych dla uczniów oraz grantów i kursów dla nauczycieli.

Grażyna Karczyńska o mnie: Jestem doradcą metodycznym nauczycieli matematyki, egzaminatorem OKE, nauczycielem w szkole podstawowej. W pracy z uczniami często wykorzystuję niekonwencjonalne metody pracy. Lubię zwiedzać świat.