piątek, 15 stycznia 2016

Zdzisława Szkotak - warsztat: "Obwód, pole i objętość."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Zdzisława Szkotak

Warsztat: "Obwód, pole i objętość."

Prezentacja multimedialna omawiająca pojęcia: obwód figury, pole figury i objętość bryły ze szczególnym uwzględnieniem objętości prostopadłościanu i sześcianu. Omówienie różnych sposobów zamiany jednostek długości, pola i objętości. Dyskusja na temat wprowadzania powyższych pojęć przez nauczycieli w swoich szkołach, na jakie napotykają trudności i jak im zaradzić.
Praca w grupach na zadane tematy: Jednostki długości. Obwód figury. Jednostki pola. Pole figury. Jednostki objętości. Objętość prostopadłościanu i sześcianu.
Przedstawienie nauczycielom pomocy z jakich można skorzystać wprowadzając powyższe pojęcia.

Poziom nauczania: szkoła podstawowa
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: inne

Zdzisława Szkotak o sobieJestem nauczycielem dyplomowanym, z wieloletnim stażem pracy. Pracowałam i pracuję z uczniami na wszystkich poziomach nauczania.
Moje zainteresowania są bardzo rozległe. Poza matematyką, która od najmłodszych lat jest moim konikiem (szczególnie geometria), interesuję się grami logicznymi i planszowymi, plastyką, sportem,literaturą piękną i wieloma innymi rzeczami,które mogę wykorzystać w praktyce.Prowadzę konkursy między innymi konkurs "Potyczki ze statystyką" dla gimnazjum,który współorganizuję od 17 lat.
Temat, który proponuję jest z myślą o młodych nauczycielach. Często spotykam się z złym rozumieniem przez uczniów na każdym poziomie nauczania proponowanych przeze mnie pojęć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz