niedziela, 10 stycznia 2016

Sławek Wiechowski - wykład i warsztaty podczas XXVSNM

Wykład i warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016


Sławek Wiechowski

Wykład: "Innowacyjna edukacja - nowoczesny wychowawca."
Czy marzyłeś/aś kiedyś, aby na Twoje zajęcia chciało przyjść bez żadnego przymusu 100 uczniów? Nie odpowiadaj sobie "To niemożliwe!". Jeżeli wierzysz, że tak może być.
Chciałbym pokazać Ci innowacyjne metody pracy z dziećmi i młodzieżą. Od dzisiaj żadna lekcja, zajęcia nie będzie już taka same. Wszytko będzie przygodą. Wykład na temat pracy wychowawczej z dziećmi i młodzieżą w szkole XXI wieku.

Poziom nauczania: kształcenie nauczycieli, kwestie ogólnoedukacyjne
Rodzaj zajęć: wykład
Czego dotyczą zajęcia: zagadnienia ogólnoszkolne

Warsztat: "Matematyka na planszy."
Nauka matematyki nie musi być nudna. Z pomocą przychodzą nowoczesne gry planszowe. W czasie warsztatu poznają Państwo gry planszowe ucząc matematyki. Dowiedzą się Państwo w jaki sposób wykorzystać je w pracy z uczniem słabym jak i zdolnym.

Poziom nauczania: kształcenie nauczycieli, kwestie ogólnoedukacyjne
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: kształcenie nauczycieli

Warsztat: "Integracyjne gry planszowe."
Integracja dzieci z wychowawcą to jedna z najważniejszych rzeczy w pracy nauczyciela. W trakcie warsztatu pokaże Państwu kilka nowoczesnych gier planszowych, które wpływają na integrację klasy. Prezentacja dotyczyła będzie gier, w których może uczestniczyć cała klasa jednocześnie.

Poziom nauczania: kształcenie nauczycieli, kwestie ogólnoedukacyjne
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: innowacje

Warsztat: "Gry symulacyjna „Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota.”
Warsztat, w którym zaprezentuję Państwu ciekawą formę nauki przedsiębiorczości. Gra „Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota”. dotyczy zagadnień z pogranicza historii, podstaw przedsiębiorczości, ekonomii w praktyce, geografii i WOS.
Celem warsztatu jest przygotowanie do korzystania z edukacyjnej gry historyczno-ekonomicznej w pracy z uczniami w szkole.

Poziom nauczania: szkoła ponadgimnazjalna, gimnazjum
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: ciekawy pomysł na lekcję

Sławek Wiechowski o sobieNauczyciel informatyki, odznaczony przez prezydenta Polski w roku 2011 tytułem Wychowawca roku. Założyciel największego w Polsce klubu gier planszowych Pionkolandia a także autor i projektant gier planszowych. Trener, animator kultury, bloger, z zamiłowania fotograf i amator biegów przełajowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz