wtorek, 12 stycznia 2016

Leszek Wojtasik - warsztat: "Portfel nauczyciela."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Leszek Wojtasik

Warsztat: "Portfel nauczyciela."
Będziemy zajmować się wykorzystaniem Geogebry na lekcjach matematyki w szkole ponadgimnazjalnej. Wspólnie zastanowimy się jakie bryły (prezentacje, pokazy) przydadzą się na lekcjach geometrii przestrzennej.
Następnie je przygotujemy. Naszym celem będzie wspólne przygotowanie pakietu pokazów, które śmiało będziemy mogli wykorzystywać na lekcjach matematyki.

Poziom nauczania: szkoła ponadgimnazjalna, gimnazjum
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: GeoGebra, programy komputerowe

Leszek Wojtasik o sobieJestem pracownikiem Schroniska dla Nieletnich w Gackach, a od dwóch lat również Liceum Ogólnokształcącego im Hugona Kołłątaja w Pińczowie. Praca w placówce resocjalizacyjnej, a w szczególności wychowankowie z którymi tam się zetknąłem pozwoliły mi w inny, szerszy sposób spojrzeć na problemy jakie uczniom sprawia matematyka. Spowodowało to zmiany w moim sposobie nauczania matematyki.