poniedziałek, 11 stycznia 2016

Anna Stokowska - warsztat: "Otwarta Lekcja - zaproszenie do otwartych zasobów edukacyjnych."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Anna Stokowska

Warsztat: "Otwarta Lekcja - zaproszenie do otwartych zasobów edukacyjnych."
Jakie możliwości daje stopniowe odchodzenie od tradycyjnych podręczników w kierunku otwartych, elektronicznych i bezpłatnych zasobów edukacyjnych?
Podczas warsztatu zapraszamy wszystkich chętnych uczestników do wzięcia udziału w Otwartej Lekcji i odkrywania korzyści płynących z używania w szkole otwartych zasobów (jakimi są np. e-podręczniki). Będziemy uczyć się je wyszukiwać, wykorzystywać i oznaczać własne materiały jako otwarte.

Poziom nauczania: kształcenie nauczycieli
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: wykorzystanie internetu

Anna Stokowska o sobiew Centrum Cyfrowym zajmuje się otwartością w edukacji. Absolwentka socjologii i historii sztuki w ramach MISH UW, a także Centre for Social Studies i Szkoły Nauk Społecznych PAN. Stypendystka Central European University w Budapeszcie. Koordynowała projekty edukacyjne w Centrum Edukacji Obywatelskiej, była ekspertką przy badaniach społecznych realizowanych przez Instytut Spraw Publicznych, a w Fundacji Batorego zajmowała się konfliktem interesów w administracji publicznej. Mentorka w kursach e-learningowych dla nauczycieli oraz ekspertka metodyczna w programie Szkoła z Klasą 2.0. Autorka materiałów edukacyjnych na temat nowych technologii oraz roli gier w edukacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz