niedziela, 10 stycznia 2016

Krzysztof Mostowski - warsztat: "Zwykły kalkulator do niezwykłych zadań."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Krzysztof Mostowski

Warsztat: "Zwykły kalkulator do niezwykłych zadań."
Poznawanie możliwości zwykłego czterodziałaniowego kalkulatora. Od tabliczki mnożenia i rachunków pamięciowych, poprzez potęgowanie do granic ciągów rekurencyjnych i rozwiązywania równań kwadratowych.
A może pierwiastki trzeciego stopnia i dzielenie pisemne? Komuś kto nie zna matematyki, kalkulator bardziej przeszkadza niż pomaga.

Poziom nauczania: szkoła ponadgimnazjalna, gimnazjum
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: inne

Krzysztof Mostowski o sobieJestem członkiem założycielem SNMu i to moja 26 konferencja (wliczając pierwszą w Warszawie na podwalu). Pracuję w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym i widzę, że młodzi ludzi doskonale posługują się nowoczesną technologią, a z obsługą zwykłego kalkulatora mają kłopot. Uważam, że zajęcia "poznaj swój kalkulator" powinny zainteresować wszystkich nauczycieli, uczących na każdym poziomie.