wtorek, 12 stycznia 2016

Vegard Stornes Farstad - warsztat: "Przez zabawę do wiedzy!"

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Vegard Stornes Farstad

Warsztat: "Przez zabawę do wiedzy!"
Simply Clever Cards™ to niezwykłe karty do gry, dzięki którym nauka matematyki będzie nie tylko przyjemna, ale również niezwykle efektywna. Takie matematyczne karty do gry to od ponad 10 lat bardzo popularna i ceniona wśród nauczycieli pomoc dydaktyczna w Norwegii i Szwecji, a od dwoch lat w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

Karty doskonale wpisują się w aktualne trendy edukacyjne na świecie. Dzięki najnowszym narzędziom do badań nad procesami zachodzącymi w mózgu podczas uczenia się wiadomo, że dzieci najintensywniej uczą się wtedy, gdy zapominają, że to robią, a więc np. podczas zabawy (więcej w artykule „Mózg idzie do szkoły” na stronach Centrum Nauki Kopernik).

Talie kart Simply Clever Cards™ mogą służyć do pełnych emocji rozgrywek w tradycyjne gry karciane z matematycznym twistem, a także jako fiszki do nauki matematyki. Simply Clever Cards™ to niebanalne narzędzie dydaktyczne, dzięki któremu wiedza jest przyswajana w najprzyjaźniejszej dla mózgu dziecka formie.

Pierwsza talia w serii Simply Clever Cards™, Arytmetyka, została przedstawiona w ubiegłym roku na konferencji w Kościelisku. W tym roku będziemy prezentować inne talie kart dla wszystkich poziomów kształcenia, od przedszkola do liceum.

Poziom nauczania: kwestie ogólnoedukacyjne, kształcenie nauczycieli
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: gry dydaktyczne lub origami

Vegard Stornes Farstad o sobieWspółzałożyciel i Dyrektor Naukowy Simplicatus Research and Development w Norwegii i w Polsce • Międzynarodowe projekty edukacyjne • Wystawy naukowe i wystawy w centrach naukowych • Seminaria dla nauczycieli • Lewitacja kwantowa nadprzewodników • Gry do aktywnej nauki fizyki i matematyki • Zestawy doświadczalne do nauczania fizyki i matematyki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz