niedziela, 10 stycznia 2016

Maciej Major - warsztat: "Probabilistyczne niespodzianki."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Maciej Major

Warsztat: "Probabilistyczne niespodzianki."
W ramach zajęć omówione zostaną istotne zagadnienia związane z kształtowaniem pojęć probabilistycznych na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej.
Zaprezentowane zostaną m.in. przykłady pozamatematycznych elementarnych problemów, których matematyzacja obejmuje konstrukcję modeli probabilistycznych pewnych doświadczeń losowych. Rozwiązania tych problemów, pozostają w sprzeczności z naszymi intuicjami.
Przykłady ukażą rolę konstrukcji przestrzeni probabilistycznej będącej modelem rozważanego doświadczenia losowego, w procesie rozwiązywania zadań z rachunku prawdopodobieństwa.

Poziom nauczania: szkoła ponadgimnazjalna, kształcenie nauczycieli
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: kształcenie nauczycieli

Maciej Major o sobiePracuję na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, zajmuję się kształceniem nauczycieli matematyki w zakresie dydaktyki matematyki, szczególnie w zakresie dydaktyki rachunku prawdopodobieństwa.