piątek, 29 stycznia 2016

Mentorzy ze Stowarzyszenia 'Przełom' - warsztaty: "Czy istnieje wzór na autorytet? Różnica pokoleń pomaga czy przeszkadza?"

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016


Mentorzy ze Stowarzyszenia "Przełom"

Warsztat: "Czy istnieje wzór na autorytet? Różnica pokoleń pomaga czy przeszkadza?"

Czy jesteś gotowy na odkrycie nowego sposobu wpływania na siebie oraz rzeczywistość wokół Ciebie?
Poznaj nowatorską drogę rozwoju siebie i innych. Zaufaj doświadczonym i profesjonalnie przygotowanym Mentorom, którzy współtworzą Stowarzyszenie Mentorów Przełom.
Zdobądź się na odwagę by doświadczyć nowatorskiego podejścia! Wejdź w dialog ze sobą i doświadczaj na nowo interakcji Wędrowiec – Przewodnik. Poczuj, że ta sama rzeczywistość może dawać nowe możliwości i prezentować się na nowo jeśli zaufasz wsparciu profesjonalnego Mentora.
Tak - Ty też możesz!

Poziom nauczania: kształcenie nauczycieli, kwestie ogólnoedukacyjne
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: inne

Mentorzy ze Stowarzyszenia "Przełom":

Stowarzyszenie Mentorów Przełom powstało z pasji ciągłego doskonalenia siebie, swojego warsztatu mentorskiego, i relacji z Mentee. Naszą pracą współtworzymy najwyższe światowe wzorce i wyznaczamy kierunki rozwoju mentoringu w Polsce. Mamy odwagę zmieniać siebie i mamy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Poznaliśmy świat po drugiej stronie przełomu i przeprowadziliśmy innych tą drogą.
Tworząc społeczność profesjonalnych Mentorów jako członkowie Stowarzyszenia mamy szansę zbudować większą świadomość kapitału społecznego w Polsce. Ten kapitał, to przyszłość dla Nas i przyszłych pokoleń Polaków. Dajmy szansę na stworzenie sieci myśli nowatorskiej i przestrzeni do dzielenia się dobrymi praktykami w procesie kształtowania zmian. To może wpłynąć na nasza pozycję w zakresie innowacyjności. Potrzebujemy dobrych zmian tak dla Polski jak i dla Świata.

http://mentorzy.org/

Mentorzy ze Stowarzyszenia "Przełom":

Joanna Kwaśkiewicz - Mentor i Członek Zarządu Stowarzyszenia Mentorów Przełom

Należy do bardzo dynamicznych i skierowanych na rezultat menedżerów, doświadczonych w pracy z ludźmi i dla ludzi. Największą wartością w jej życiu jest człowiek i jego prawo do rozwoju. Ma bogatą praktykę, jako menedżer i lider - ponad 16 lat pracowała na wysokich stanowiskach menadżerskich w dużych korporacjach z branż: tekstylnej, meblowej oraz bankowości. Zarządzała zarówno menedżerami , kilkuosobowymi zespołami , jak i departamentem składającym się z kilkuset osób. Jako lider efektywnie wykorzystuje swoje umiejętności dotyczące inteligencji emocjonalnej. W życiu i pracy kładzie nacisk na uświadamianie sobie własnych i cudzych emocji, rozumienie ich przyczyn i skutków oraz zarządzanie emocjami - ich wyrażanie oraz wykorzystywanie w myśleniu i działaniu.


DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
Coach, Trener Biznesu, Raiffeisen Polbank S.A., Bank Citigroup, Sieć Sklepów Meblowych ABRA S.A., Sieć Sklepów RESERVED LPP S.A.

MENTORING MOIM ZDANIEM
„To styl życia, świadomość i ciągłe odkrywanie jej tajemnic. Dla mnie to dawanie i branie, bycie z drugim człowiekiem, taki styl życia :)” Joanna Kwaskiewicz

REFERENCJE:
” Dzięki Joannie zastanowiłem się nad swoimi marzeniami, uświadomiłem sobie bariery uniemożliwiające ich realizację. W trakcie wspólnej pracy doszedłem do wniosku, że nie ma takich barier których nie jestem w stanie pokonać na drodze do realizacji marzeń, które od lat miałem w swojej głowie - teraz przeszedłem z etapu marzeń do etapu realizacji.”
Arkadiusz Chojnowski

Ewa Wiejas-Lipiecka - Mentor Stowarzyszenia Mentorów Przełom
CFO/Członek Zarządu – Stroeer Polska


Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami, ostatnio jako CFO oraz członek zarządu w polskim oddziale firmy międzynarodowej , budowanie oddziału polskiego prawie ze od podstaw, współudział w budowanie strategii firmy, doświadczenia w przejmowaniu firm (akwizycja, integracja), udział w projekcie IPO, udane wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego zarządzania przedsiębiorstwem. Promuje szerokie spektrum patrzenia na pracę w organizacji, które można streścić w dwóch słowach; „biznes z duszą

Ewa uważa, że najpierw trzeba bardzo dobrze poznać samego siebie, aby móc pozytywnie wpływać na innych, bo „świat zaczynamy zmieniać od siebie”.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
Rodzinne przedsiębiorstwa w USA, Pepsico Poland , Stroeer Polska Sp. z o.o.

MENTORING MOIM ZDANIEM
„to wszelkiego rodzaju inspiracja prowadząca do przechodzenia na wyższy stan świadomości, który pozwala z innej perspektywy rozwiązać problemy/dylematy powstałe na poprzednim poziomie świadomości ”
Ewa Wiejas- LipieckaZOFIA NOWACZYK - Mentor Stowarzyszenia Mentorów Przełom
Dyrektor ds. Operacji Depozytowych i Archiwum, Raiffeisen Polbank

Jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami zarówno w kraju i jak i za granicą. Większość kariery zawodowej związała z obszarem operacji bankowości detalicznej ale również korporacyjnej i inwestycyjnej. Zarządzała zarówno menadżerami, kilkuosobowymi zespołami, jak i departamentem składającym się z kilkudziesięciu osób. Brała czynny udział w dwóch dużych fuzjach Bankowych. Uczestniczyła w programie edukacji ekonomicznej młodzieży "Moje Finanse" współtworzonej przez Fundację Kronenberga. Chętnie angażuje się w działalność wolontariacką. Jest zwykle tam, gdzie jej potrzebują, wprowadza spokojną stabilizację, dodaje sił ludziom w potrzebie oraz pomaga w trudnych sytuacjach. Jest bardzo lojalna wobec swoich przyjaciół i jest gotowa poświęcić własne pragnienia dla potrzeb drugiej osoby. To co czuje częściej zauważysz przez to co robi niż mówi. Skupia się na tym, co jest w ludziach dobre. Ma indywidualne podejście do życia, ocenia wydarzenia przez pryzmat osobistych wartości i ideałów. Jej celem zawodowym jest bycie menadżerem, który inspiruje ludzi, z którymi pracuje.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
Raiffeisen Polbank; Polbank EFG S.A; BNP Paribas Securities, Portugal; Citibank International plc Portugal Branch; Bank Handlowy w Warszawie S.A.; Citibank Poland S.A.

MENTORING MOIM ZDANIEM
„to zainspirowanie kogoś do zrobienia pierwszego kroku, zanim zobaczy całe schody.”
Zofia Nowaczyk

REFERENCJE:
„dzięki naszym rozmowom-poprzez obrazy, przenośnie i skojarzenia wielokrotnie przekroczyłam granicę dotychczasowej samowiedzy. Dzięki nowemu spojrzeniu na stare sprawy odkryłam nowy sens w zdarzeniach z przeszłości i zobaczyłam nowe możliwości na przyszłość. Z perspektywy czasu (po roku) przekonałam się, że były to trafne odkrycia, które okazały się bardzo przydatne w życiu. Dziś pierwsze skojarzenie ze słowem "mój mentor" - to "inspiracja" albo "szansa na nowe wejrzenie w siebie - nową perspektywę i nową energię w codzienności”
Małgorzata Sieczkowska


Wiesław Grabowski - Mentor Stowarzyszenia Mentorów Przełom, Działalność własna

Dzięki swojemu doświadczeniu wnosi bardzo wiele jako lider do coachingu i mentoringu. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie na najwyższych stanowiskach menadżerskich w branży IT w obszarze usług doradczych i wdrożeniowych. Posiada bogate doświadczenie w zarzadzaniu organizacją zorientowaną projektowo, która realizowała jednocześnie ponad 20 projektów o różnej wielkości. Osiągane w pracy wyniki zawdzięcza pracy nad rozwojem zespołu i budowaniu kultury organizacyjnej.

Swój model pracy opisuje metaforą „doświadczonego, dojrzałego i silnego dębu, dającego bezpieczeństwo i wyzwania, umożliwiającego spojrzenie z innej perspektywy a siłę czerpiącego z wartości” .

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
„Stomil Sanok”, Oracle Polska Sp. z o.o.

MENTORING MOIM ZDANIEM
„to zapraszanie i aktywne towarzyszenie do podróży w nieznane. W tej podróży działamy wspólnie pomimo a nie z powodu obawy o to co się wydarzyć może ”

REFERENCJE:
„Wieśku, Chciałbym Ci serdecznie podziękować za nasze spotkania, które z jednej strony odblokowały mnie psychicznie, a z drugiej dały pozytywnego kopa i wiarę we własne umiejętności, której czasami mi brakowało. Pobudziły mnie również do pozytywnego myślenia i zaktywizowały do dalszej wytężonej pracy nad własnymi słabościami. Praca z Tobą pozwoliła mi na szersze spojrzenie na przyszłość, i tą zawodową i tą prywatną. Utwierdziła mnie, że trzeba zapomnieć o drobnych niepowodzeniach, eliminować negatywne myślenie i skupić się na pozytywach, a na pewno „będzie dobrze”. Jesteś bardzo wymagającym nauczycielem, a podobno takich nauczycieli się najbardziej pamięta. Po każdej sesji miałem ciężkie wieczory pełne przemyśleń i planów. Dzięki pracy z Tobą codziennie walczę z własnymi słabościami i pewnie będzie to długa walka. Mam tego pełną świadomość. Obiecuję Ci walczyć dalej, a jak to ktoś mądry powiedział: jeżeli walczysz to znaczy, że wciąż wygrywasz.”
Andrzej, Dyrektor sieci sprzedaży w firmie motoryzacyjnej”Zofia Zimnoch - Członek Stowarzyszenia Mentorów Przełom, Działalność własna

Zainteresowanie mentoringiem realizuje we współpracy z Mind Partners już od 2008 roku.
W ciągu tych lat jej postrzeganie mentoringu cały czas się zmieniało – ewoluowało, od prostej wymiany wiedzy i doświadczeń oraz udzielania rad do twórczego procesu, który na skutek zbudowania autentycznej relacji pozwala się rozwinąć i osiągnąć satysfakcjonującą zmianę.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
Co-Lider: w 14 miesięcznej Akademii Mentoringu Korporacyjnego w Grupie Chemicznej Ciech S.A., w ramach projektów wprowadzania kultury mentoringowej w firmie Siemens, Sanofi-Aventis, Grupie Saint-Gobain. Zarządzała i współprowadziła jako trener projekty systemowe u takich klientów jak: Raiffeisen Polska, Microsoft Polska, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, Unilever Sp. z o. o. Glaxo Smith Kline. Prowadziła diagnostykę inteligencji emocjonalnej w ramach projektów coachingowych w Raiffeisen Bank Polska, Leroy Merlin oraz w ramach Otwartej Akademii Mentoringu oraz projektów rekrutacyjnych w Sanofi-Aventis. Wszystkie projekty realizowała we współpracy z Mind Partners.

MENTORING MOIM ZDANIEM
„…to proces ze wszech miar twórczy, dzięki któremu w wyniku wzajemnej inspiracji i wymianie wzrastamy…”   Zofia Zimnoch

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz