czwartek, 14 stycznia 2016

Małgorzata Paszyńska, Agnieszka Mańkowska - warsztat: "Co tam, panie, w po...dręcznikach?" i wykład: "Warsztat na czasie."

Warsztat i wykład na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Małgorzata Paszyńska, Agnieszka Mańkowska

Warsztat: "Co tam, panie, w po...dręcznikach?"

W „Matematyce z kluczem” każdy temat rozpoczynamy od aktywności. Zwykle wykorzystywaliśmy materiały z zeszytu ćwiczeń.
Obecna ustawa zakazuje takich odniesień. Pokażemy, jak w tej sytuacji udało nam się ocalić aktywizujące metody nauczania. Na warsztacie zaprezentujemy wiele różnych gier, które zainteresują nie tylko osoby korzystające z naszych książek.

Poziom nauczania: szkoła podstawowa
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: ciekawy pomysł na lekcję

Wykład: "Warsztat na czasie."

Zegar, kalendarz, prędkość to tematy, które sprawiają kłopoty wielu uczniom. Pokażemy serię gier i ćwiczeń, które pozwalają nabywać i utrwalać potrzebne umiejętności związane z czasem, ale mogą także stać się inspiracją do zajęć na inne tematy.

Poziom nauczania: szkoła podstawowa

Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: ciekawy pomysł na lekcję

Małgorzata Paszyńska o sobie /w przygotowaniu/