środa, 13 stycznia 2016

Grzegorz Derbis - warsztaty: "Zadania na dowodzenie w gimnazjum."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Grzegorz Derbis

Warsztat: "Zadania na dowodzenie w gimnazjum."
Do zadań na dowodzenie uczniowie zazwyczaj podchodzą z wielką ostrożnością - mijają je szerokim łukiem. Spróbujmy tę ostrożność przełamać!
Przekonajmy do ich struktury i specyficznego podejścia wprowadzając je systematycznie i powtarzają kilkukrotnie zadania o podobnej formie. Podczas warsztatów spróbujemy wypracować umiejętność samodzielnego tworzenia takich zadań.

Poziom nauczania: gimnazjum
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: przygotowanie do egzaminów

Grzegorz Derbis o sobieJestem doradcą metodycznym matematyki w Chorzowie. Pracuję w Gimnazjum nr 4 im. Wojska Polskiego. Sam potrzebowałem takich warsztatów do pracy z uczniami, a więc z racji pełnionej funkcji doradcy przygotowałem dla siebie i nauczycieli w Chorzowie:)