niedziela, 10 stycznia 2016

Anna Widur - wykład: "Szkoła Matematyki Alfa."

Wykład na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016


Anna Widur
Wykład: "Szkoła Matematyki Alfa."
Podczas wykładu zaprezentuję moją koncepcję nauczania matematyki na wszystkich etapach edukacji, która od czterech lat jest z powodzeniem wdrażana w Szkole Matematyki Alfa.
Obecnie szkoła ma dwa oddziały - w Krakowie i w Warszawie i ambitne plany tworzenia placówek w innych miastach. Zapraszam nauczycieli, którzy chcą dowiedzieć się jak uczy się matematyki w Alfie. Dla każdego uczestnika wykładu szkoła przygotowała miłą niespodziankę. Przyjdź koniecznie, jeśli chcesz się współpracować ze Szkołą Matematyki ALFA. Nasza strona: http://szkolamatematyki.eu/

Poziom nauczania: kształcenie nauczycieli
Rodzaj zajęć: wykład
Czego dotyczą zajęcia: innowacje

Anna Widur o sobieOd 1992 roku jestem członkiem SNM. Przez wiele lat pełniłam różne funkcje w Zarządzie Oddziału Krakowskiego SNM oraz w Zarządzie Głównym. Byłam nauczycielem matematyki i doradcą metodycznym. Kiedyś z konferencji SNM sama czerpałam inspirację do pracy. Obecnie pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie prowadzę zajęcia ze studentami zdobywającymi uprawnienia do pracy w szkole. Jestem także dyrektorem merytorycznym Szkoły Matematyki Alfa, która jest spełnieniem moich marzeń o stworzeniu szkoły, gdzie uprawia się sztukę nauczania matematyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz