wtorek, 12 stycznia 2016

Mateusz Sałański, Angelika Grodzka i Joanna Kandzia - warsztat: "Matematyczne gry."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Mateusz Sałański, Angelika Grodzka i Joanna Kandzia

Warsztat: "Matematyczne gry."
W czasie warsztatów chcielibyśmy zaprezentować gry matematyczne (logiczne), które naszym zdaniem będę idealne dla uczniów w czasie zajęć powtórzeniowych, ćwiczeniowych czy dodatkowych.
Przykładami taki gier będą na przykład: Samotnik, Mahjong itp. Pokażemy że takie zabawy mają wiele zalet i rozwijają u dzieci logicznego myślenia, wyobraźnię, które są potrzebne by lepiej zrozumieć matematykę.

Osoby prowadzące warsztaty: dr Joanna Kandzia ,Angelika Grodzka i Mateusz Sałański (Członkowie Koło Naukowego Dydaktyków Matematyki AlfaBeta)

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!! :-)

Poziom nauczania: szkoła ponadgimnazjalna, gimnazjum
Rodzaj zajęć: warsztat