niedziela, 10 stycznia 2016

Urszula Kornas-Krzyżykowska, Małgorzata Karmasz warsztat - Myślenia pytajne, czyli o zadawaniu ważnych pytań

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016


Urszula Kornas-Krzyżykowska, Małgorzata Karmasz
Warsztat: "Myślenia pytajne czyli o zadawaniu ważnych pytań.
O tym, jak ważna jest umiejętność trafnego zadawania pytań, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Czy nasi uczniowie ją posiadają? Czy ją rozwijamy? Jeśli nie, to jak to zrobić? Jak "rozgrzać" uczniów, by zadawanie pytań nie było dla nich problemem?
Na warsztatach pokażemy kilka prostych ćwiczeń z treningu kreatywności, które pokażą, jak może wyglądać rozgrzewka twórcza i ćwiczenia usprawniające myślenie pytajne.

Poziom nauczania: kwestie ogólnoedukacyjne
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: inne

Urszula Kornas-KrzyżykowskaNauczyciel konsultant ds. nauczania kreatywnego i edukacji matematycznej w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, koordynator programu Zdolni z Pomorza.
W Zakopanem, w ostatnim dniu konferencji, na przedostatnich zajęciach prowadziłam warsztat "Twórcze widzenie świata, czyli o zadawaniu ważnych pytań, by otrzymywać ważne odpowiedzi". Koniec konferencji, a jednak w klasie zebrało się przeszło 30 nauczycieli. Od wielu innych usłyszałam, że wybrałam niedobry termin, bo chcieli być, a musieli wyjechać. Żeby więc zadowolić tych, którzy być nie mogli, proponuję powtórkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz