niedziela, 10 stycznia 2016

Joanna Świercz - warsztat: "Matma inaczej."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Joanna Świercz

Warsztat: "Matma inaczej."
W czasie warsztatu mam zamiar pokazać uczestnikom metody i narzędzia jakie stosuję na co dzień, aby uatrakcyjnić prowadzone przeze mnie lekcje matematyki. Będziemy pracować m.in. metodą stacji zadaniowych.
Na konkretnych przykładach pokażę jak stosuję przygotowane z uczniami gry planszowe, jak wykorzystuję labirynty matematyczne. Nie zabraknie również matematycznych gier hazardowych tj. Bingo, kółko – krzyżyk, czy gier prowadzonych z wykorzystaniem kostek i domina. Zagramy w dobrze znana wszystkim grę ZGADNIJ KTO TO, ale "zabarwioną" matematycznie. Pokażę również, jak wykorzystać na matematyce zamiłowanie uczniów do samochodów czy bitew rycerskich. Spotkanie zakończy zabawa z QR kodami. (byłoby mi miło gdyby uczestnicy mieli ze sobą smartfony – ale nie jest to wymagane).

Poziom nauczania: szkoła podstawowa, gimnazjum
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: Ciekawy pomysł na lekcję

Joanna Świercz o sobienauczyciel dyplomowany, autorka czterech książek o tematyce matematycznej, zakręcona na punkcie stosowania metod aktywizujących i narzędzi technologii informacyjnej, członek SNM, członek Superbelfrzy RP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz