poniedziałek, 11 stycznia 2016

Joanna Apanasewicz - warsztat: "Matematyczne aplikacje tabletowe w edukacji wczesnoszkolnej."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Joanna Apanasewicz

Warsztat: "Matematyczne aplikacje tabletowe w edukacji wczesnoszkolnej."
Tablety to narzędzie dające niezliczone możliwości rozwoju dzieci.
Podczas lekcji matematyki mogą usprawniać nabywanie takich umiejętności jak technika rachunkowa, tworzenie i rozwiązywanie zadań tekstowych, ale także sprawdzanie wiedzy poprzez rozwiązywanie zadań interaktywnych czy "pisanie" sprawdzianów. Podczas warsztatu uczestnicy poznają kilka przydatnych narzędzi i aplikacji, które pozwolą urozmaicić lekcję i usprawnić pracę nauczyciela oraz zachęcić uczniów do działania.

Poziom nauczania: nauczanie wczesnoszkolne, szkoła podstawowa
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: praca z tabletami, technologia informacyjna

Joanna Apanasewicz o sobienauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). Należy do społeczności Superbelfrzy RP oraz aktywnie działa na Facebooku w grupie SuperbelfrzyMini. W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Od przeszło roku pracuje w tabletowej klasie. W wolnym czasie wykonuje prace ręczne oraz proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia.