piątek, 15 stycznia 2016

Jolanta Okuniewska - "Zalety międzynarodowego programu eTwinning." - XXVSNM.

Jolanta Okuniewska  wystąpi w piątek 12 lutego 2016 roku na sesji ogólnej na Stadionie e ramach XXVSNM. Zapraszamy!

Pani Okuniewska zaprezentuje krótko zalety międzynarodowego programu eTwinning. Wyjaśni  w jaki sposób realizacja projektów wpływa na podnoszenie różnych kompetencji uczniów  oraz  na rozwój zawodowy nauczycieli. Jako członek grupy Superbelfrzy RP na Facebooku i Superbelfrzy Mini powie o sile mediów społecznościowych wspierających współpracę  pomiędzy aktywnymi nauczycielami. Wskaże miejsca tej współpracy  w sieci, wspólne projekty i akcje.
W prezentacji uwzględni sposób wykorzystania urządzeń mobilnych na zajęciach matematyki z uczniami w młodszym wieku szkolnym, zaprezentuje przydatne aplikacje właściwe dla uczniów w I etapie edukacyjnym oraz aplikacje uniwersalne, które mogą być wykorzystane przez uczniów w różnym wieku. Przedstawi przykłady bezpłatnych  narzędzi  do przygotowania quizów, gier dla uczniów i przez uczniów. Na przykładzie swoich doświadczeń opowie na co należy zwrócić szczególną uwagę, by wykorzystanie urządzeń mobilnych wiązało się z sukcesem i przyjemnością dla uczniów i nauczyciela.