czwartek, 14 stycznia 2016

Barbara Dubiecka-Kruk warsztaty: "Lżej, łatwiej i przyjemniej...czyli bank pomysłów na wsparcie nauczania matematyki z wykorzystaniem WSiPnetu." i "Nie nowa łamigłówka: czy dobra czy zła ćwiczeniówka!"

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Barbara Dubiecka-Kruk

Warsztat: "Lżej, łatwiej i przyjemniej...czyli bank pomysłów na wsparcie nauczania matematyki z wykorzystaniem WSiPnetu."

Na zajęciach prezentowane będą przykłady zastosowania WSiPnetu w nauczaniu matematyki do wykorzystania niezależnie od realizowanego w klasie cyklu nauczania.
Pokazywane przykłady dobrane będą w taki sposób, aby przedstawić jak najwięcej możliwości WSiPnetu.

Poziom nauczania: szkoła podstawowa
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: praca z tabletami, technologia informacyjna

Warsztat: "Nie nowa łamigłówka: czy dobra czy zła ćwiczeniówka!"

Na zajęciach prezentowane będą przykłady zadań i pomysłów na sytuacje dydaktyczne sprzyjające rozwijaniu matematycznego myślenia.

Poziom nauczania: szkoła podstawowa
Rodzaj zajęć: warsztat