niedziela, 10 stycznia 2016

Jolanta Okuniewicz - warsztat: "Tableszyt na zajęciach matematycznych." i "Dołącz do eTwinning - projektuj lepszą szkołę."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Jolanta Okuniewicz
Warsztat: "Tableszyt na zajęciach matematycznych."
Podczas warsztatów uczestnicy poznają aplikacje na tablet w systemie Android, które pozwalają nauczycielowi na prowadzenie indywidualizacji podczas zajęć, uatrakcyjniają je, wyzwalają kreatywność i ciekawość u dzieci oraz angażują je w 100 %.
Prowadząca przedstawi pomysły na wykorzystanie wybranych aplikacji podczas zajęć matematycznych oraz zaprezentuje aplikacje uniwersalne – do wykorzystania również na zajęciach innego typu. Uczestnicy przygotują matematyczny quiz w aplikacji kahoot.

Poziom nauczania: szkoła podstawowa, nauczanie wczesnoszkolne
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: praca z tabletami, technologia informacyjna

Warsztat: "Dołącz do eTwinning - projektuj lepszą szkołę."
Podczas warsztatów uczestnicy zarejestrują się w programie eTwinning- społeczności szkół w Europie. Poznają funkcje platformy online, zapoznają się z zasobami polskiego i europejskiego portalu eTwinning. Dowiedzą się, jakie są formy nawiązywania współpracy ze szkołami zagranicznymi, jak przebiega rejestracja projektu.Poznają narzędzia, dzięki którym wyszukają partnera do realizacji projektu, wyślą pierwszy komunikat, zamieszczą informacje o sobie i szkole. Zostaną zapoznani z ofertą szkoleniową w postaci kursów online prowadzonych w języku polskim. Warsztaty pozwolą nauczycielom na rozpoczęcie współpracy w ramach realizacji projektu edukacyjnego.

Poziom nauczania: kwestie ogólnoedukacyjne
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: inne

Jolanta Okuniewicz o sobieJolanta Okuniewska, ambasador międzynarodowego programu eTwinning- społeczności szkół w Europie w woj. warm.-maz. Laureatka konkursu europejskiego oraz konkursów krajowych na najlepszy projekt eTwinning, doświadczona i kreatywnie wykorzystująca TIK podczas zajęć w szkole. Autorka bloga tableciaki.blogspot.com oraz strony jokookun.jimdo.com.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz