wtorek, 12 stycznia 2016

Ewa Tondera i Joanna Powązka - warsztat: "W krainie gier..."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016


Ewa Tondera i Joanna Powązka

Warsztat: "W krainie gier..."
Nie od dziś wiadomo, że gra i zabawa to bardzo dobry sposób na naukę i utrwalenie wiadomości. Na naszym warsztacie chcemy zaprezentować pomysły na urozmaicenie codziennych lekcji matematyki czy też zajęć pozalekcyjnych poprzez wykorzystanie różnych gier.
Będzie mowa o grach już istniejących, które nadają się do tego celu. Pokażemy gry można powiedzieć "matematycznie przystosowane" przez nas same. Oczywiście czymże byłyby te zajęcia bez możliwości zagrania i wypróbowania na własnej skórze naszych propozycji.

Poziom nauczania: szkoła podstawowa
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: gry dydaktyczne i origami

Ewa Tondera i Joanna Powązka o sobieUczymy matematyki na różnych poziomach edukacyjnych. Od wielu lat pasujonujemy się grami, dlatego w 2015 roku założyliśmy grupę roboczą SNM "Math Vegas", która zajmuje się zastosowaniem gier w nauczaniu matematyki. Uważamy, że powinny być one wykorzystywane na lekcjach,
ponieważ uczą logicznego myślenia, tworzenia strategii, a także mogą kształtować wyobraźnię przestrzenną. Dodatkowo dają uczniom wiele radości i pomagają w przystosowaniu się do życia w społeczeństwie - uczą zdrowej rywalizacji, czasami także współpracy z innymi graczami.

Serdecznie zapraszamy na nasz warsztat oraz na wieczory gier organizowane przez grupę "Math Vegas" na XXV Krajowej Konferencji SNM w Warszawie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz