czwartek, 28 stycznia 2016

Maciej Bugaj - warsztat: " Analiza, przekroje, kombinatoryka - czyli to, co autorzy zadań maturalnych na poziomie rozszerzonym lubią najbardziej."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Maciej Bugaj
Warsztat: " Analiza, przekroje, kombinatoryka - czyli to, co autorzy zadań maturalnych na poziomie rozszerzonym lubią najbardziej."

W czasie warsztatu zostaną poruszone zagadnienia, które powróciły do podstawy programowej dla zakresu rozszerzonego w 2015 roku i często pojawiają się w zestawach przygotowywanych przez CKE.
Na przykładzie konkretnych zadań będą omawiane różne metody rozwiązywania tego samego zadania oraz najczęstsze błędy popełniane przez uczniów.

Poziom nauczania: szkoła ponadgimnazjalna
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: przygotowanie do egzaminu

Maciej Bugaj o sobie – nauczyciel matematyki w XVIII LO im Jana Zamoyskiego w Warszawie.