środa, 13 stycznia 2016

Anna Płońska - warsztat: "Jak zadanie matematyczne przenieść na planszę? Matematyczne gry planszowe dla szkoły ponadgimnazjalnej i gimnazjum."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Anna Płońska

Warsztat: "Jak zadanie matematyczne przenieść na planszę? Matematyczne gry planszowe dla szkoły ponadgimnazjalnej i gimnazjum."

Warsztaty wprowadzają w tematykę gier dydaktycznych w procesie nauczania matematyki. Pozwolą one odpowiedzieć na pytanie, jakie korzyści płyną z zastosowania tych środków dydaktycznych na lekcji matematyki w szkole ponadgimnazjalnej i w gimnazjum.
Jednocześnie podpowiedzą Państwu, w jaki sposób można stworzyć ciekawą grę planszową, która ułatwi uczniom opanowanie nawet najtrudniejszych zagadnień matematycznych i przezwycięży ich niechęć do matematyki. Na zajęciach zaprezentowane będą przykładowe gry matematyczne opublikowane w książce Matematyka na planszy przez Wydawnictwo Nowik w Opolu.

Poziom nauczania: szkoła ponadgimnazjalna, gimnazjum
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: przygotowanie do egzaminów

Anna Płońska o sobieUkończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku matematyka. Jestem nauczycielem matematyki z dwudziestoletnim stażem pracy w różnych typach szkół (liceum, technikum, gimnazjum, szkoły dla dorosłych). Posiadam uprawnienia egzaminatora egzaminu maturalnego z matematyki oraz egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno- przyrodniczej i na tej podstawie uczestniczę w pracach OKE w Gdańsku. Obecnie pracuję w Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gedanense w Gdańsku oraz współpracuję z Wydawnictwem Nowik w Opolu. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu aktywizujących metod nauczania na Uniwersytecie Gdańskim, który były dla mnie inspiracją do zainteresowania się tematem gier dydaktycznych w nauczaniu matematyki oraz opracowania materiałów dydaktycznych do publikacji Matematyka na planszy.
Aby włączyć obsługę czytnika ekranu, naciśnij skrót Ctrl+Alt+Z.. Aby uzyskać informacje o skrótach klawiszowych, naciśnij skrót Ctrl+ukośnik..

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz