czwartek, 28 stycznia 2016

Maria Mędrzycka - warsztat: "Pociągnij ucznia za język."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Maria Mędrzycka

Warsztat: "Pociągnij ucznia za język."

Skutecznie uczymy się tylko poprzez samodzielne wykonywanie ćwiczeń i rozwiązywanie problemów - dowodzą tego najnowsze badania neurodydaktykyczne.
Skutecznie nauczony uczeń poradzi sobie zarówno z rozpoznaniem problemu, zaplanowaniem strategii rozwiązania jak i samym rozwiązaniem wraz z podaniem odpowiedzi. No dobrze, ale jak takiego ucznia zmusić do myślenia? Jakie problemy wybrać i skąd, aby te umiejętności kształcić? Jaką drogą go do tej poszukiwanej odpowiedzi prowadzić, i co ważniejsze - czy nauczyciel powinien ucznia prowadzić, czy tylko podpuszczać? Jak wykorzystać fakt, że prawie każdy uczeń prawie zawsze ma coś do powiedzenia?
Zapraszam na warsztat, gdzie skuteczne podpuszczenie prowadzącej do podania odpowiedzi wprost będzie nagrodzone czekoladką lub rzodkiewką.

Poziom nauczania: gimnazjum
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: inne

Maria Mędrzycka o sobieprzedstawiciel firmy Nowa Era Sp. z o.o.