niedziela, 10 stycznia 2016

Ewa Jarawka - warsztat: "Jak kreatywnie prowadzić lekcje geometrii - czyli magiczne składanki."

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Ewa Jarawka

Warsztat: "Jak kreatywnie prowadzić lekcje geometrii - czyli magiczne składanki."
Podczas zajęć uczestnicy wykonają proste pomoce pomagające rozwijać wyobraźnię przestrzenną i wzbogacające ich warsztat pracy (zajęcia nie dotyczą origami) będą to składanki, które po rozłożeniu można płaskie włożyć za okładkę podręcznika lub zeszytu przedmiotowego.
Takie składanki mogą wykonać i wykorzystywać już uczniowie szkoły podstawowej. Mogą również być wykorzystywane jako zadania-łamigłówki lub podczas konkursów w czasie lekcji. Problemy uczniów z geometrią przestrzenną zainspirowały mnie do tworzenia pomocy prostych w wykonaniu a bardzo przydatnych w rozwijaniu wyobraźni przestrzennej, którymi pragnę się podzielić z innymi nauczycielami. Zainteresowanych udziałem w warsztatach proszę o zabranie nożyczek, ekierek/linijek.

Poziom nauczania: szkoła podstawowa, gimnazjum
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: ciekawy pomysł na lekcję

Ewa Jarawka o sobieJestem członkiem SNM od 1991r. (od pierwszej konferencji), trzykrotnie byłam członkiem Głównej Komisji Rewizyjnej SNM. Jestem nauczycielem dyplomowanym z trzecim stopnie specjalizacji zawodowej w zakresie nauczania matematyki i 45-cio letnim stażem pracy pedagogicznej. Pracowałam w szkole podstawowej, gimnazjum, technikum i liceum ogólnokształcącym. Przez 26 lat pełniłam funkcję metodyka i doradcy metodycznego ds nauczania matematyki. Jestem egzaminatorem egzaminu gimnazjalnego i maturalnego z matematyki. Interesują mnie ciekawe sposoby prowadzenia lekcji i niekonwencjonalne metody nauczania matematyki. Chętnie dzielę się swoim doświadczeniem z innymi tak jak to przewidują cele SNM. Warsztaty podczas KK SNM prowadziłam 15 razy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz