sobota, 16 grudnia 2017

Urszula Kornas-Krzyżykowska - warsztat: "Neurodydaktyka dla matematyka"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Urszula Kornas-Krzyżykowska
Temat: "Neurodydaktyka dla matematyka"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: „Neurodydaktyka dla matematyka” to zaledwie wprowadzenie do tego, jak uczyć, by uczyć efektywnie i skutecznie. Celem warsztatów jest uświadomienie uczestnikom znaczenia neurodydaktyki oraz jej roli w nauczaniu i uczeniu się. Porozmawiamy o tym, co wspiera, a co hamuje naturalne procesy poznawcze oraz jak ważne w nauczaniu i uczeniu się są relacje i emocje.
Urszula Kornas-Krzyżykowska o sobie – nauczyciel dyplomowany z blisko 30-letnim stażem zawodowym, matematyk, edukator, tutor II stopnia, egzaminator egzaminu maturalnego z matematyki, członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.Od kilkunastu lat pracuje jako nauczyciel konsultant ds. nauczania kreatywnego oraz edukacji matematycznej w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, koordynator programu Zdolni z Pomorza oraz inicjatywy 2015 Rok Matematyki na Pomorzu. Współpracuje ze szkołami wyższymi prowadząc zajęcia z matematyki, metodyki przedmiotów matematycznych i przyrodniczych, pomiaru dydaktycznego.
Dwukrotnie uzyskała nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego oraz nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia zawodowe i zaangażowanie w pracy na rzecz środowiska oświatowego. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz