wtorek, 19 grudnia 2017

Maria Lerska, Blanka Plata - warsztat: "Bryły szkieletowe ze słomek"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Maria Lerska, Blanka Plata
Temat: "Bryły szkieletowe ze słomek"
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Warsztat Otwarty

Czego dotyczą zajęcia: Tematem warsztatu będą bryły szkieletowe ze słomek z pięknie zaznaczonymi kątami (między przekątnymi a płaszczyznami), wykonanymi przy pomocy zmodyfikowanego haftu matematycznego. Własnoręcznie wykonamy efektowne i niedrogie pomoce do nauki stereometrii. Warsztat jest adresowany do nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do tego potrzebne będą tylko kolorowe słomki do napojów, igły , nici, szpilki i wyobraźnia.

Jestem nauczycielem mianowanym, obecnie na emeryturze. Prowadzę jednoosobową działalność edukacyjną -Matematyka Korepetycje - Od gimnazjalisty do studenta. Dodatkowo prowadzę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku zajęcia pt. Papierowy (i nie tylko)Świat Matematyki. Dodatkowe zainteresowania to literatura i turystyka piesza.

Maria Lerska o sobie – jestem nauczycielem mianowanym, obecnie na emeryturze. Prowadzę jednoosobową działalność edukacyjną -Matematyka Korepetycje - Od gimnazjalisty do studenta. Dodatkowo prowadzę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku zajęcia pt. Papierowy (i nie tylko) Świat Matematyki. Dodatkowe zainteresowania to literatura i turystyka piesza.

Blanka Plata o sobie – jestem nauczycielem matematyki w gimnazjum i liceum. Na zajęciach pozalekcyjnych tworzymy z młodzieżą biżuterię przy pomocy różnych technik. Tworzymy też projekty: np. wykonanie biżuterii na aukcje WOŚP-u. W zajęciach uczestniczą dziewczynki i chłopcy. Myślę,że w jakimś stopniu odpowiadamy na pytanie: po co mi ta matematyka?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz