poniedziałek, 4 grudnia 2017

Jacek Szuty, Waldemar Gardiasz, Jakub Szuty - warsztat: "Matematyka z kalkulatorem graficznym"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Jacek Szuty, Waldemar Gardiasz, Jakub Szuty 
Temat: "Matematyka z kalkulatorem graficznym"
Rodzaj zajęć: warsztat


Czego dotyczą zajęcia: Głównym celem zajęć jest próba powrotu do dyskusji dotyczącej szerokiego wprowadzenia kalkulatorów graficznych do nauczania matematyki. Bazą do dyskusji będzie prowadzony od roku , za zgodą MEN, w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu eksperyment pedagogiczny „Matematyka z kalkulatorem graficznym”.
W trakcie zajęć:
1) Omówimy krótko istotę w/w eksperymentu i pierwsze efekty. 
2) Zaproponujemy wspólne rozwiązanie zadania z użyciem kalkulatora graficznego najnowszej generacji.
3) Na tym przykładzie, porównamy tradycyjny sposób rozwiązania tego zadania z rozwiązaniem przy użyciu kalkulatora graficznego.
4) Spróbujemy wspólnie ocenić wybrane rozwiązania uczniowskie w/w zadania. 
5) Zastanowimy się nad celowością i możliwościami szerszego wprowadzenia do szkół kalkulatorów graficznych.

Jacek Szuty o sobie –  jest wieloletnim nauczycielem matematyki w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu. Przez dziewięć lat pracował również jako nauczyciel matematyki w Szkole Europejskiej w Brukseli.

Waldemar Gardiasz o sobie –  jestem nauczycielem fizyki i matematyki z 25 letnim stażem pracy. Przez wiele lat czynnie uczestniczę w sprawdzaniu prac maturalnych z matematyki. Zawodowo interesuję się rozwiązaniami technicznymi, które pozwalają unowocześnić i uatrakcyjnić proces nauczania przedmiotów ścisłych.

Jakub Szuty o sobie – jestem nauczycielem matematyki oraz przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz