piątek, 29 grudnia 2017

Tomasz Wierzchowski, Marzena Wierzchowska - warsztat: "Sztuczki w zadaniach maturalnych"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Tomasz Wierzchowski, Marzena Wierzchowska
Temat: "Sztuczki w zadaniach maturalnych"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Chcę się podzielić doświadczeniami w edukowaniu maturzystów. Wraz z uczniami wymyśliliśmy wiele metod "sprytnego i szybkiego" rozwiązywania zadań maturalnych. Sposoby te mają już swoje nazwy, a uczniowie w prosty sposób rozwiązują trudne zadania z zakresu rozszerzonego.
Jeżeli chcesz poznać metody: kwadracika, zorro, Kryśki, prawoskrętnego ptaszka, Krywki, Praznera itd. zapraszam na zajęcia. Czekam również na pomysły uczestników. Obiecuję,że Twoi uczniowie będą zadowoleni z nowych metod rozwiązywania zadań. Ja już je sprawdziłem.

Tomasz Wierzchowski o sobie – Od 26 lat jestem nauczycielem matematyki w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie i przygotowuję uczniów do zdawania egzaminu maturalnego. Jestem również egzaminatorem. Moje pasje to sport, matematyka i góry.