sobota, 23 grudnia 2017

Ewa Jarawka - warsztat: "Magiczne składanki czyli jak pomagać uczniom rozwijać wyobraźnię przestrzenną"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Ewa Jarawka
Temat: "Magiczne składanki czyli jak pomagać uczniom rozwijać wyobraźnię przestrzenną"
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Warsztat Otwarty

Czego dotyczą zajęcia: Problemy uczniów z geometrią przestrzenną zainspirowały mnie do tworzenia pomocy prostych w wykonaniu i bardzo przydatnych w rozwijaniu wyobraźni przestrzennej, którymi pragnę się podzielić z innymi nauczycielami. podczas zajęć uczestnicy wykonają pomoce wzbogacające ich warsztat pracy.
Będą to składanki, które po rozłożeniu, płaskie można włożyć za okładkę podręcznika lub zeszytu przedmiotowego (zajęcia nie dotyczą origami). Składanki te można wykorzystać jako zadania-łamigłówki lub w konkursach. Potrafią je wykonać uczniowie szkoły podstawowej. Zainteresowanych udziałem w warsztatach proszę o zabranie: nożyczek, kleju w sztyfcie i ekierek/linijek.

Ewa Jarawka o sobie – dyplomowana nauczycielka matematyki (z III stopniem specjalizacji zawodowej z zakresu nauczania matematyki) z 45 letnim stażem pedagogicznym, absolwentka UŚ, egzaminator OKE, ekspert ds awansu zawodowego nauczycieli, doradca metodyczny.
Pracowałam w szkole podstawowej, technikum, liceum oraz gimnazjum. Działam w Wojewódzkiej Komisji Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Członek SNM od 1991r. (pierwszej konferencji SNM w Bielsku-Białej). Trzykrotnie byłam członkiem Głównej Komisji Rewizyjnej SNM. Pracowałam w grupie roboczej "Statystyka opisowa", należę do grupy "Warsztat Otwarty". Interesują mnie niekonwencjonalne metody nauczania matematyki, stawiam na nieszablonowe podejście do nauczania. Lubię podróże podczas których odkrywam piękno naszego kraju, dobry film. W wolnym czasie składam origami lub zajmuję się rękodziełem. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się z innymi prowadząc warsztaty podczas konferencji SNM i nie tylko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz