środa, 20 grudnia 2017

Sylwia Kownacka, Jolanta Kopij - warsztat: "Niespodziewana lekcja"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Sylwia Kownacka, Jolanta Kopij
Temat: "Niespodziewana lekcja"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Zdarza się, że nagle, niespodziewanie trzeba w zastępstwie poprowadzić lekcję. Zapraszamy po ciekawe pomysły, które warto mieć w zanadrzu na takie okazje. Szablony zadań można modyfikować i dostosować w ten sposób do poziomu uczniów. A może zwykła lekcja utrwalająca pojęcia matematyczne też okaże się dla uczniów niespodziewanie ciekawa?
Pokażemy do czego może doprowadzić korzystanie z telefonów komórkowych na lekcjach, czyli jak wykorzystać QR kody oraz testy w Kahoot.

Sylwia Kownacka o sobie – Jestem nauczycielem od 2001. Po dziesięciu latach pracy w gimnazjum, od 2011 roku, uczę młodzież licealną w I LO w Brzegu. Interesują mnie łatwe do opanowania metody, które bez zbędnego wysiłku wprowadzą do moich lekcji element zaskoczenia i tak zmotywują uczniów do działania. Inspiracji szukam przede wszystkim w ludziach. Współpraca z Jolantą Kopij (doświadczonym nauczycielem dyplomowanym) zaowocowała już współprowadzeniem zajęć na kilku poprzednich KK SNM. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci. Obserwacja ich zmagań edukacyjnych jest również elementem wspomagającym w mojej pracy zawodowej.


Jolanta Kopij o sobie – /w przygotowaniu/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz