czwartek, 7 grudnia 2017

Małgorzata Głąb-Likus, Renata Kwapisz - warsztat: Gry dydaktyczne na lekcjach geometrii w szkole podstawowej


Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Małgorzata Głąb-Likus, Renata Kwapisz
Temat: "Gry dydaktyczne na lekcjach geometrii w szkole podstawowej"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Większość uczniów szkoły podstawowej ekscytuje się grami i zabawami, a gdyby grę scalić z nauką, która przyniesie efekty to byłoby to dla nich i dla nas idealnie. Dzieci chętnie podejmują wyzwania i uwielbiają rywalizować, co można umiejętnie wykorzystać do nauki geometrii. Na warsztatach przedstawimy stworzone przez nas autorskie gry i zabawy dydaktyczne, które pozwolą uczniom przyswoić pojęcia geometryczne. Gry te zostały stworzone z myślą zarówno o uczniach jak i nauczycielach. Każdy uczestnik spotkania otrzyma szczegółowe zasady gry oraz przykładowe plansze do przedstawionych i omówionych gier. Podczas zajęć zostanie również przypomniana nowa podstawa programowa z matematyki ze szczególnym zwróceniem uwagi na geometrię i pojęcia z nią związane.


Małgorzata Głąb-Likus o sobie – Nauczyciel dyplomowany Zespołu Szkół Ogrodniczych im. S. Szumca w Bielsku-Białej z 14-letnim stażem pracy w charakterze nauczyciela matematyki, fizyki i podstaw przedsiębiorczości. Od 7 lat pełnię funkcję egzaminatora maturalnego z zakresu matematyki. O wielu lat jestem związana z Oddziałem Bielskiego SNM. Interesują mnie podróże, teatr i chętnie uprawiam sporty w szczególności zimowe. Swoim życiem staram się pokazywać, że moja praca nie kończy się tylko na nauczaniu i wychowaniu ale także na pomaganiu innym, którzy tej pomocy potrzebują. 

Renata Kwapisz o sobie – Nauczyciel dyplomowany Szkoły Podstawowej nr 24 im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej z 27-letnim stażem pracy w charakterze nauczyciela matematyki, informatyki i techniki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz