czwartek, 7 grudnia 2017

Magdalena Glac - warsztat: Matematyka jest wszędzie - eksperymenty i doświadczenia z matematyką w tle lub w roli głównej.

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Magdalena Glac
Temat: "Matematyka jest wszędzie - eksperymenty i doświadczenia z matematyką w tle lub w roli głównej."
Rodzaj zajęć: warsztat


Czego dotyczą zajęcia: Na zajęciach przedstawię kilka tematów, które mogą stać się bazą do mówienia o matematyce i posługiwania się nią. Czasem wokół jednego ciekawego zagadnienia możemy stworzyć całą masę zadań i problemów. Robiąc z dziećmi np. latawiec mogę omówić wiele własności figur geometrycznych, oglądając plastry miodu zrobić całą lekcję o sześciokątach, przyglądając się przyrodzie szukać w niej ułamków, wykonując ozdoby choinkowe pokazywać różne rodzaje wielościanów. Mówienie o matematyce w takich sytuacjach wydaje się łatwiejsze, bo zyskując praktyczny wymiar staje się mniej abstrakcyjne. Pokażę też kilka bardzo prostych doświadczeń – ćwiczeń, które pomagają zapamiętać i zrozumieć niektóre matematyczne pojęcia.

Magdalena Glac o sobie – Pracuję w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. Choć miałam okazję uczyć na różnych etapach kształcenia, to właśnie pracę z młodszymi dziećmi lubię najbardziej. Dodatkowo prowadzę w szkole zajęcia origami oraz tzw. "Siłownię umysłową" na której gramy, główkujemy i bawimy się matematyką. Staram się aktywnie działać na rzecz SNM, od dwóch lat jestem przewodniczącą Bielskiego Oddziału SNM.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz