środa, 27 grudnia 2017

Monika Pontus-Ćwir - warsztat: "Nie taki diabeł straszny, jak go rysują- jak oswoić niektóre pojęcia geometryczne"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Monika Pontus-Ćwir
Temat: "Nie taki diabeł straszny, jak go rysują- jak oswoić niektóre pojęcia geometryczne"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Geometria stanowi piętę Achillesową wielu uczniów. Na zajęciach postaram się przybliżyć, jak wprowadzać niektóre pojęcia geometryczne. Ciekawe pytania mogą na lekcji powodować, że uczeń będzie aktywny. Przecież to motywacja jest motorem do działania nas wszystkich.
Postaram się podać kilka recept na obudzenie motywacji u naszych uczniów. Podzielę się pomysłami na zajęcia dodatkowe z uczniami zdolnymi.

Monika Pontus-Ćwir o sobie – jestem nauczycielką matematyki z niemałym stażem. Pracuję w szkole społecznej. Pasjonuję się grami planszowymi. Uwielbiam wędrówki górskie. Podczas moich zajęć staram się przekazywać pozytywną energię. Szukam pomysłów na to, aby każdy dzień był wyjątkowy.