wtorek, 19 grudnia 2017

Aleksandra Czetwertyńska - warsztat: "Spółdzielnia Otwartej Edukacji "SpołeEd"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Aleksandra Czetwertyńska
Temat: "Spółdzielnia Otwartej Edukacji "SpołeEd"
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Fundacja Centrum Cyfrowe

Czego dotyczą zajęcia: Warsztaty „Spółdzielni otwartej edukacji ”Warsztaty mają na celu zaprezentowanie metody tworzenia otwartych zasobów edukacyjnych we współpracy z innymi nauczycielami oraz zapoznać uczestników z działalnością Spółdzielni Otwartej Edukacji. Po warsztacie będzie możliwość zapisania się do projektu tworzenia otwartych zasobów edukacyjnych dla matematyków.
Chcemy pokazać, jak wspólne tworzenie materiałów może wpływać na ich jakość, ale również na samą przyjemność z pracy. Jak nie zapomnieć o uczniach, czyja pomoc może nam się przydać i gdzie jej szukać?
Gdzie umieścić materiały, tak aby były dostępne dla innych? Z jakich licencji korzystać przy umieszczaniu własnych materiałów w internecie. W czasie warsztatu nauczyciele będą mieli okazję stworzyć wspólnie swój własny otwarty materiał edukacyjny z zakresu matematyki.

Aleksandra Czetwertyńska o sobie – specjalistka ds. otwartych zasobów edukacyjnych (OZE). Polonistka, animatorka kultury, trenerka, od lat związana z edukacją i środowiskiem NGO. Koordynowała projekty edukacji filmowej, czytelniczej, kulturalnej. W Centrum Cyfrowym odpowiedzialna za tworzenie sieci ambasadorów otwartej edukacji, Spółdzielnię Otwartej Edukacji i szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek. Absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz