poniedziałek, 27 grudnia 2021

Piotr Nodzyński, Tomasz Masłowski - "Różne sposoby rozwiązywania zadań tekstowych na egzaminie ósmoklasisty." - XXXKKSNM

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Piotr Nodzyński, Tomasz Masłowski

Temat: "Różne sposoby rozwiązywania zadań tekstowych na egzaminie ósmoklasisty."

Czego dotyczą zajęcia: Czy równania są jedynym skutecznym sposobem rozwiązywania zadań tekstowych? Różne metody twórczego rozwiązywania zadań na egzaminie ósmoklasisty.

Tomasz Masłowski o sobie – nauczyciel matematyki w X LO im. prof. Banacha w Toruniu. Organizator konkursu matematycznego im. Banacha. Kierownik grupy matematycznej Toruńskiej Szkoły Ćwiczeń, nauczyciel kujawsko-pomorskiej e-szkoły. Autor podręczników, zbiorów i książek matematycznych. Egzaminator maturalny oraz powtórnego sprawdzania na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Piotr Nodzyński o sobie – nauczyciel Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu , długoletni metodyk nauczania matematyki, organizator konkursów „Kangur”, „Liga zadaniowa”. Autor i wydawca podręczników, zbiorów i książek matematycznych. Egzaminator maturalny i przewodniczący zespołów egzaminu gimnazjalnego jak i egzaminu ósmoklasisty.