środa, 8 grudnia 2021

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Aleksandra Grzybowska
Temat: "Płytki algebraiczne"

Czego dotyczą zajęcia:  Algebra jest najbardziej abstrakcyjną dziedziną matematyki, w związku z tym nauczyciel powinien przygotować uczniów do algebraizacji rozpoczynając od konkretów. Podczas warsztatów uczestnicy poznają metody wizualnej prezentacji działań algebraicznych z wykorzystaniem płytek algebraicznych (z ang. algebra tiles).
Aleksandra Grzybowska o sobie - Od kilku lat jestem nauczycielem-konsultantem ds. matematyki w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Wcześniej pracowałam jako nauczyciel matematyki oraz informatyki w szkołach podstawowych i gimnazjach. Współpracowałam między innymi z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Gdańsku jako egzaminator i egzaminator powtórnego sprawdzania egzaminu gimnazjalnego, egzaminator sprawdzianu po klasie szóstej, a także egzaminu po klasie ósmej. Jestem typem poszukiwacza. To właśnie ta cecha popycha mnie do poszukiwania nowych metod i ciągłego udoskonalania swojego warsztatu pracy. Od początku pracy zawodowej, co roku, uczestniczę w różnorodnych szkoleniach, które pomagają mi w zaspokajaniu potrzeby dokształcania. Pragnę inspirować innych nauczycieli do rozwoju, pokazując im różne sposoby pracy z uczniami. Jednak zawsze staram się pozostawić im możliwość wyboru i modyfikacji pomysłów do własnych potrzeb.